Telegram je nejen chatovací aplikace do mobilu a do počítače, ale dá se s ní i volat. Co mne však zaujalo nejvíce, je její zabezpečení. Je zdarma a používám ji už několik let.

Oficiální stránka Telegramu je https://telegram.org/. Nainstalovat si ji můžete jak do mobilního telefonu, tak i do počítače či notbuku, případně do tabletu a ipadu. Líbí se mi, že cokoliv napíšu přes mobil, objeví se i na PC a naopak. Když jsem doma, většinou používám desktopovou verzi, je to pohodlnější a lépe a rychleji se píše, tedy aspoň u mne je to tak.

» Stažení pro Android

» Stažení pro iPhone

» Stažení pro PC

Čeština do Telegramu:

Podporuje i češtinu, kdy si po instalaci kliknete na tento odkaz https://t.me/setlanguage/cs-beta, program se vás zeptá, zda chcete změnit jazyk (Change language), kliknete na Change a máte češtinu v Telegramu. Toto můžete udělat jak v mobilu, tak v desktopové verzi.

V Telegramu je mnoho různých možností nastavení, od různých tapet, které si dokonce můžete vytvořit sami, změna jazyků, denní a noční režim, velikost písma.
Můžete si zde založit různé skupiny, kde komunikujete pouze se skupinou lidí, se kterými spolupracujete a chcete jim předávat informace, posílat zprávy, obrázky, videa, soubory nebo také můžete založit celorodinnou konverzaci apod. Možností je zde opravdu mnoho.Důležité je soukromí, které např. na Facebooku nenajdete. Mnoho lidí si myslí, že když si na Facebooku založí tajnou skupinu, že je tajná. Neuvědomují si, že Facebook jim všechno čte.

Telegram má své zastánce a samozřejmě i odpůrce. Je to na zvážení každého jednotlivce, co chce a co bude používat. Já jsem nějakou dobu používal i WhatsApp, ale nyní patří Facebooku a přestal jsem mu věřit. Moje zkušenost s Telegramem je velmi dobrá, jsem s ní spokojen a počet uživatelů stále roste. Používám také aplikaci Threema, o které něco napíšu příště.

> Proč si vybrat Telegram