Doporučuji program SCRCPY. Je to bezplatné řešení pro zrcadlení a ovládání obrazovky Android na ploše. Používám jej i k natáčení videí na tomto webu. Ve srovnání s funkcí Windows – je zde nutné připojit telefon k PC kabelem USB. S propojením s Windows moc dobré zkušenosti nemám, neustále se to sekalo.

Program SCRCPY si můžete stáhnout z GitHubu. U počítačů se systémem Windows přejděte dolů na odkaz pro stažení systému Windows a stáhněte si odkaz scrcpy-win64 pro 64bitové verze systému Windows nebo aplikaci scrcpy-win32 pro 32bitové verze systému Windows.

Rozbalte obsah archivu do složky v počítači. Chcete-li spustit SCRCPY, stačí poklepat na soubor scrcpy.exe. Pokud jej však používáte bez telefonu Android připojeného k počítači, zobrazí se pouze chybová zpráva.

Teď si připravíte telefon Android. Před připojením k PC pomocí kabelu USB budete muset povolit možnost přistupovat k Vývojářským možnostem a povolit režim ladění USB. Stručně řečeno, přejdete na Nastavení > O telefonu > Informace o softwaru, sedmkrát klepnete na „Sestavit číslo“ a pak znovu na Nastavení > Vývojářské možnosti a povolíte „Ladění přes USB“.

Až to budete mít hotovo, připojte telefon Android k PC. Poklepáním na soubor scrcpy.exe jej spustíte. Zobrazí se zpráva „Povolit ladění USB?“ Dáte „Povolit“ a telefon Android se zobrazí na ploše. Lze jej ovládat pomocí myši a klávesnice.